Horní obrázek

Základní škola a mateřská škola Mnetěš

Aktuality

Seznam aktualit školní rok 2018/2019:

Divadelní představení ve škole

Po skončení vánočních prázdnin, kdy jsme se znovu vrhli do práce, jsme objednali do školy divadélko z Hradce Králové. Divadelní představení mělo dětem zpříjemnit návrat po prázdninách.

Divadelní společnost k nám tentokrát dorazila s pohádkami Karla Čapka (Tulácká pohádka a Loupežnická pohádka), které mají slušnou úroveň a u dětí jsou značně oblíbené. Po celé představení se děti výborně bavily, smály a spolupracovaly s herci.

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

hr.gif, 673B

Advent v ZŠ a MŠ Mnetěš

Vánoce už jsou několik týdnů za námi, ale my si rádi vzpomeneme na krásný předvánoční čas, kdy jsme si netrpělivé očekávání Vánoc zpestřili řadou akcí.

 • Mikuláš
 • Začátkem prosince k nám do školy jako vždy zavítal Mikuláš, Anděl a Čert. Mikuláš se pod tíhou balíčků jen prohýbal, ovšem nic není zadarmo. Děti musely napřed ukázat, co se ve školce i ve škole naučily a teprve potom dostaly sladkou odměnu. Nejmenší děti společně zazpívaly koledy a přednesly několik básní. Ve škole došlo i na zkoušení. Žáci předvedli své znalosti z matematiky, z českého i anglického jazyka, z vlastivědy a přírodovědy.

  FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

 • Výlet do předvánoční Prahy
 • Na přání žáků jsme uspořádali výlet do předvánoční Prahy. V pátek 14. prosince jsme se vydali vlakem do hlavního města. Cílem našeho výletu byla prohlídka historického centra Prahy. Navštívili jsme vánoční trhy na Staroměstském náměstí, prošli jsme se po Karlově mostě, na Malé Straně jsme se občerstvili v „Mekáči“ a trochu jsme se zde ohřáli, neboť se teplota ten den pohybovala mírně pod nulou. Při zpáteční cestě na nádraží jsme se nezapomněli zastavit v hračkářství. Žáci si zakoupili drobné dárky a spokojeně jsme se vydali směrem k nádraží. Cestou nás zaujal člověk, který na ulici vypouštěl nádherné veliké bubliny. Neodpustili jsme si malou zastávku, kdy jsme na pěší zóně vesele proháněli obrovské bubliny. Poté jsme se pokračovali cestou k nádraží. Jízda vlakem proběhla bez problémů. Na mnetěšské zastávce jsme vystupovali už za tmy. Výlet se nám velice líbil.

  FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

 • Vánoční dílna
 • V pondělí 17. prosince jsme pořádali na sále obecního hostince „vánoční dílnu“. Vánočnímu tvoření předcházelo krátké vystoupení dětí z MŠ i žáků ZŠ. Společně jsme si zazpívali koledy a navodili tak příjemnou vánoční atmosféru. Potom se děti rozešly na jednotlivá pracoviště, kterých bylo na sále asi šest.

  Pro děti byla připravena na stolech spousta materiálu a vzorové výrobky na ukázku např.: papírový vánoční stromek, polystyrénový sněhulák, vonný sáček, medové perníčky, skleněné svícínky,… Každý si vyrobil dárečky dle vlastního výběru. Několik dětí zvládlo vyrobit dokonce všechny nabízené dárečky.

  FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

 • Vánoční nadílka
 • Poslední den před vánočními prázdninami tradičně věnujeme vánoční nadílce. Děti si donesou z domova napečené cukroví a dárečky pro své spolužáky. Při poslechu koled si připomínáme nejznámější vánoční zvyky, pouštíme lodičky z ořechů, krájíme jablíčka a letos jsme dokonce lili olovo.

  Děti od rána netrpělivě očekávaly příchod Ježíška. Nakonec se přece dočkaly. Každý dostal drobný dárek, který si odnášel domů. Do MŠ nadělil Ježíšek spoustu nových hraček a stavebnic, do ŠD přinesl velkou molitanovou stavebnici. Nejočekávanější dárek v podobě sněhové nadílky se, bohužel, nedostavil a to ani během následujících zimních prázdnin.

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

hr.gif, 673B

Výlet MŠ do zábavního centra

Dne 29. 11. 2018 jsme uspořádali pro děti z MŠ zájezd do zábavního centra „Méďa Béďa“ v Bohušovicích nad Labem. Abychom zaplnili autobus, přizvali jsme ještě MŠ Vražkov, s níž obvykle pořádáme společné zájezdy. Sychravý konec listopadu jsme si tak zpestřili v dětském světě, kde je spousta prolézaček, skluzavek, bludišť a houpaček. Děti měly dostatek příležitostí k dovádění a sportování.

hr.gif, 673B

Balónkohraní

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 zavítal do naší školy klaun se svým programem. Přestože vystoupení bylo určeno především pro malé děti, nenechali si školáci program ujít. Děti oceňovaly zručné ruce klauna, který před jejich zraky vyráběl z nafukovacích balónků různá zvířátka a předměty na přání diváků. Každé z dětí obdrželo jeden výrobek, který si odnášelo domů.

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

hr.gif, 673B

Exkurze na letiště

V pondělí 22. 10. 2018 jsme se vydali na Letiště Václava Havla v Praze, kde jsme měli zarezervovnou exkurzi. Děti z MŠ měly objednanou prohlídku od 9:00 hod. Absolvovaly jeden a půl hodinový okruh po letišti. Cestovaly vyhlídkovým autobusem po celé letištní ploše a pozorovaly různé druhy letadel a ostatní vozidla. Nejvíc se jim líbilo startování a přistávání letadel.

Pro žáky ZŠ byla připravena dvouhodinová prohlídka, která začínala v 9:30 hod. Nejprve si žáci vyzkoušeli projít odbavovacím prostorem, poté nasedli do autobusu a vydali se na exkurzi. Cestou navštívili hangár se záchranářskou technikou, vyslechli si zajímavé informace o práci záchranářů a hasičů. Poté následovala okružní jízda po letištní ploše. Obě skupiny měly své průvodce, kteří celou trasu komentovali a ochotně odpovídali na dotazy dětí.

Po návštěvě letiště jsme zavítali do obchodního centra Šestka, které těsně sousedí s terminálem 3. Zde je velký dětský koutek, kde se děti dostatečně vydováděly, koupily si drobné hračky a občerstvily se. Poté jsme se vydali na cestu k domovu.

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

hr.gif, 673B

Vítání občánků

V pátek dne 19. 10. 2018 pořádala Obec Mnetěš „Vítání občánků“. Slavnostní podvečer byl zpestřen vystoupením našich žáků, kteří přednesli několik básní.

hr.gif, 673B

Od poloviny září začaly ve škole pracovat zájmové kroužky:

Kroužek zábavné logiky
Čtenářský kroužek
Výtvarný kroužek
Kroužek zobcové flétny

hr.gif, 673B

Výstup na Říp

Vycházku na Říp jsme letos uskutečnili v pátek 21. 9. Využili jsme krásného, téměř letního počasí a vyrazili jsme po první vyučovací hodině až na vrchol hory. Cestou jsme si procvičovali učivo z prvouky a přírodovědy. Pozorovali jsme blízké i vzdálené okolí, určovali jsme světové strany, připomněli jsme si druhy stromů i jejich plody, … Do školy jsme se vrátili (s menším zpožděním) na oběd.

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

hr.gif, 673B

Pohádka o hudebních nástrojích

Další kulturní program se uskutečnil dne 18. 9. 2018. Školu navštívil bývalý učitel hudební výchovy, který dětem představil velkou sbírku hudebních nástrojů. Ke každému hudebnímu nástroji přidal stručnou charakteristiku a samozřejmě i hudební ukázku. Děti se tak seznámily nejen s velkými a drahými nástroji, ale i s těmi úplně nejprimitivnějšími, které se dají vyrobit i doma.

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

hr.gif, 673B

Varietní vystoupení se zvířátky

Hned druhý školní den bylo pro děti připraveno kulturní představení. Se svým varietním vystoupením k nám zavítali umělci z Prahy. Předvedli program s cvičenými zvířátky. Toto vystoupení má u dětí vždy velký úspěch.

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

hr.gif, 673B

Slavnostní zahájení školního roku

Dne 3. září 2018 začal nový školní rok 2018/2019. Slavnostního zahájení se zúčastnili žáci, rodiny nových prvňáčků, zástupce obecního úřadu a pedagogové.

Ředitelka školy všechny přítomné přivítala, seznámila je s hlavními úkoly v novém roce a popřála dětem mnoho školních úspěchů.

K přání se připojil i zástupce starosty pan Vávra, který dětem předal knížku jako vzpomínku na jejich první školní den.

Základní škola a mateřská škola Mnetěš, Mnetěš 135, 413 01 Roudnice nad Labem, info@zsmsmnetes.cz