Vítejte na stránkách základní školy a mateřské školy Mnetěš!

Preventivní testování

Na začátku školního roku proběhne v základní škole preventivní testování žáků antigenními testy ve dnech 1., 6. a 9. září 2021. Osvobozeni od testování budou žáci s potvrzením o prodělané nemoci.

Fotogalerie

Základní škola a mateřská škola Mnetěš sdružuje 4 součásti: základní školu, mateřskou školu, školní družinu a školní jídelnu-výdejnu.

V letošním školním je ve škole 5 ročníků s 25 žáky. První třídu navštěvuje 5 žáků prvního a 9 žáků druhého ročníku. Ve druhé třídě se učí 5 žáků třetího, 2 žáci čtvrtého a 4 žáci pátého ročníku. V obou třídách se vyučuje podle ŠVP pro ZV pod názvem "Začít v pohodě".

Fotogalerie

Jsme školou rodinného typu. Snahou školy je nenásilnou hravou formou podchytit zájem žáků o vzdělání a dostatečně je připravit na bezproblémový přechod do spádových škol. Ve škole pracuje ředitelka školy, 3 pedagogové ZŠ, 2 učitelky MŠ, vychovatelka ŠD, školní asistentka, účetní a školnice.

Mateřská škola má v letošním školním roce 25 dětí ve věku 3 – 7 let. V MŠ se pravidelně provádí logopedická náprava řeči, kterou mohou navštěvovat i žáci ZŠ. Dále se v MŠ provádí i kurz grafomotoriky s názvem „Maxík“. MŠ má v letošním školním roce provozní dobu každý den od 6:15 do 16:15 hod.

Škola nabízí

• Logopedickou nápravu řeči
    Logopedická poradna při MŠ pracuje pod dohledem SPC Roudnice n/L a Litoměřice. Na logopedii dochází děti od 4 let společně s rodiči.
  • Grafomotorický kurz „Maxík“
    Grafomotorický kurz Maxík je určen pro děti předškolního věku. Je zaměřen na nácvik správného úchopu psacího načiní, na grafomotoriku a celkový rozvoj znalostí a dovedností, které mají usnadnit nástup do 1. ročníku ZŠ.
Fotogalerie Fotogalerie

Školní družina a zájmové kroužky:

Prostory školní družiny využívá také MŠ a žáci ZŠ v hodinách TV.

Ve škole pracují tyto zájmové kroužky: Kroužek zábavné logiky, čtenářský kroužek, kroužek zobcové flétny a nejvíce oblíbený výtvarný kroužek.

Školní jídelna

Školní jídelna – výdejna spolupracuje se ŠJ při ZŠ Straškov – Vodochody. V jídelně se stravuje 25 dětí MŠ a 28 žáků ZŠ. Obědy se vydávají každý den mezi 11:30 – 12:45 hod. Obědy lze odhlásit do 7:15 hodin. Neodhlášený oběd si mohou rodiče vyzvednout v jídelně do 12:30 hod.

Materiálně technické podmínky školy

Fotogalerie Fotogalerie

Třídy ZŠ se nachází v 1. patře budovy, MŠ a ŠJ je v přízemí budovy. Škola má vybudovanou počítačovou učebnu s 5 počítači, interaktivní tabuli, 3 tiskárny, 2 kopírky, 3 CD přehrávače, televizor, DVD přehrávač, video a klávesy. V rámci Projektu „Učení není mučení“ jsme pořídili pro žáky ZŠ 20 ks notebooků, které využívají při výuce.

Fotogalerie

V MŠ je nábytek sestaven z nízkých skříněk, které jsou pro děti lehce dostupné. Ve skříňkách najdou veškeré hračky, hry a pomůcky. Děti mají k dispozici stolky a židličky ve dvou velikostech. Podlaha ve třídě je částečně pokrytá linem a částečně kobercem. Školní jídelna má stolky a židličky ve dvou velikostech. Ložnice je vybavena pohodlnými matracemi. V kuchyni je moderní kuchyňská linka s vestavnými spotřebiči.

V rámci projektu “Učení není mučení“ bylo pro děti MŠ zakoupeno 10 ks tabletů a interaktivní tabule.

Fotogalerie

Ke škole patří velká zahrada. Žákům i dětem MŠ slouží doskočiště pro skok daleký, šplhadla, pískoviště, prolézačky, houpačky a kolotoč. V případě deštivého nebo naopak slunečného počasí poslouží dětem zastřešená pergola. Pro žáky ZŠ je k výuce pracovních činností určen pěstební záhon v zadní části zahrady.

Žákům ZŠ a ŠD je k dispozici asfaltový kurt, který je majetkem TJ Sokol a je součástí školní zahrady.

Účast v programech a projektech

Mléko do škol

V letošním roce jsme se opět zapojili do projektu s názvem “Ovoce a zelenina do škol“ a "Mléko do škol". Základním cílem projektů je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny a mléčných výrobků a tím vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a bojovat tak proti dětské obezitě.

Projekt „Učení pro život“

Od 1. září 2020 jsme opět zapojeni do projektu OP VVV - III. pod názvem „Učení pro život“, jehož cílem je zlepšení kvality a výsledků základního a předškolního vzdělávání. Projekt je zaměřen na personální posílení základní a mateřské školy a na projektové dny. Nadále zařazujeme do vzdělání extrakurikulární rozvojové aktivity (Čtenářský klub, Klub zábavné logiky a deskových her). Tento projekt je spolufinancován EU. Ke stažení: projekt "Učení pro život".