Seznam aktualit školní rok 2023/2024:

První pomoc - projektový den

Dne 10. ledna probíhal v základní škole projektový den na téma „První pomoc „. Od rána se žáci seznamovali s důležitými informacemi o tom, jak poskytnout první pomoc. Žáci si vyslechli důležité informace od lektora, pod jehož vedením si pak prakticky vyzkoušeli různé techniky při poskytování první pomoci.

Vánoční nadílka

Poslední den před vánočními prázdninami věnujeme vánočním tradicím a nadílce. Od rána panuje ve škole sváteční nálada. Pouštíme si koledy, připomínáme si obvyklé vánoční zvyky, ujídáme vánoční cukroví, a nakonec dojde i na nadělování. Děti dostávají spoustu dárků, které zůstávají v mateřské škole a školní družině. Každé z dětí pak najde pod stromečkem drobný dárek, který si odnáší domů.

Výlet do vánoční Prahy

Výlet do předvánoční Prahy se stal v naší škole již tradicí. Poslední týden před Vánocemi vyrážíme každoročně se školou do Prahy. Cestování vlakem je u žáků velice oblíbené.

Cílem našeho výletu jsou vánoční trhy na Staroměstském náměstí, poté se vydáváme po Karlově mostě na Malou Stranu, kde se občerstvíme a vracíme se zpět do centra. V oblíbené hračkárně utratíme peníze za drobné dárky a spěcháme na nádraží, odkud nám odjíždí vlak k domovu.

Vánoční besídka s tvořením

V prosinci se konala besídka spojená s vánočním tvořením. V podvečer 12. prosince se na obecním sále sešla spousta dětí se svými rodiči a prarodiči. Nejprve vystoupily děti se svým programem, v němž zazněly známé vánoční koledy, básně a tanečky.

Po krátké přestávce následovalo vánoční tvoření. Na několika stanovištích byl pro děti připraven materiál, ze kterého si vyráběly vánoční ozdoby, svícny a dekorace.

Mikulášská nadílka

Dne 5. prosince navštívil mateřskou školu i základní školu Mikuláš, Anděl a Čert. Děti od rána netrpělivě očekávaly jejich příchod. Na návštěvu se všichni dobře připravili. V mateřské škole si děti zopakovaly básničky a koledy. V základní škole se žáci naopak těšili, jak předvedou své znalosti v učení. Za své výkony obdrželi všichni balíček se sladkostmi.

Pojízdné planetárium

V říjnu navštívilo naši školu pojízdné planetárium. V nafouknuté kopuli byl dětem promítán pořad „Čtvero ročních období“. Děti se pohodlně uvelebily na matrace a koberce, odkud vleže sledovaly příběh, který se odehrával na stěně kolem nich.

Kurz bruslení

Pátky v říjnu, listopadu a prosinci patří každoročně výcviku bruslení. Každý týden jsme se vydávali do Roudnice nad Labem na zimní stadión. Přestože doprava byla poněkud komplikovaná, zvládli jsme výcvik bruslení skloubit i s vyučováním.

Výstup na Říp

K začátku školního roku neodmyslitelně patří výstup na Říp. V pátek 8. 9. za velmi příznivého počasí jsme se vydali všichni na Říp. Vyráželi jsme po první vyučovací hodině, když opadla rosa. Překvapivě nejrychlejší tempo udávali noví prvňáčci. Během hodiny jsme stanuli na vrcholu hory, kde jsme se kochali pohledem na rodný kraj. Občerstvili jsme se v turistické chatě a poté jsme se vydali na zpáteční cestu. Do školy jsme dorazili v době oběda. .

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

Zábavný program pro děti

Hned druhý den v novém školním roce se ve škole konalo varietní představení. Všechny děti se sešly na školní zahradě, kde pro ně bylo připraveno hlediště. Děti pobavilo vystoupení klauna, kouzelníka, ale největší úspěch mělo vystoupení zvířátek (koček a psů).

FotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerieFotogalerie

Začátek školního roku

Školní rok 2023 – 2024 je pro naši školu výjimečný, protože se jedná o jubilejní 100. školní rok v této budově.

V září uplynulo 100 let od doby, kdy se poprvé otevřela školní brána a do školy poprvé nastoupili noví žáci. Po celé století se, až na malé výjimky, škola plnila místními dětmi. Díky snaze všech představitelů obce se podařilo školu uhájit proti zavření.

Letošní začátek školního roku jsme proto pojali více slavnostně. Dne 4. září se jako obvykle do školy dostavili všichni žáci, prvňáčci v doprovodu svých rodičů a zástupci obce. Slavnostní zahájení se konalo na školní zahradě, kde na žáky čekalo překvapení. Ve vyzdobeném stanu bylo pro ně připraveno pohoštění i přípitek v podobě dětských šampusů.

Po úvodním slovu ředitelky následoval projev představitelů obce a přivítání nových prvňáčků. Žáci se představili po jednotlivých ročnících. Poté se všichni odebrali do tříd, kde se řešily organizační záležitosti týkající se školního roku. Nakonec se všichni sešli znovu na zahradě, kde si pochutnávali na připraveném občerstvení. Největší radost udělal všem skákací hrad, který měly děti k dispozici až do odpoledních hodin. Nejdříve jej využily děti z MŠ, které tak překonaly strach z nového prostředí, a poté je vystřídali školáci. Slavnostní nálada byla umocněna krásným letním počasím.

Těšíme se, že tento stý školní rok důstojně oslavíme v jeho závěru.